بسمه تعالی
نشریه نظریه‌پردازی و نقد در ادبیات عربی دانشگاه کوثر بجنورد دارای رویکرد تخصصی به موضوعات با تمرکز برگستره نقد ادبی، مکاتب نقدی،سبک شناسی، و تحلیل و واکاوی متون ادبی و نظریه‌پردازی در چارچوب  تخصصی ادبیات عربی می‌باشد، پژوهش‌های انجام پذیرفته در حوزه‌های ذکرشده را در اولویت بررسی و داوری  قرار می‌دهد.
نویسندگان محترم، پس از ثبت نام در سامانه می‌توانند اقدام به ارسال مقاله نمایند و جهت اطلاع از روند مقاله، از طریق سامانه با رمز وکاربری خود پیگیری کنند در صورت داشتن سوال، از طریق رایانامه نشریه jral@kub.ac.ir سوالات خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت پیگیری‌های لازم صورت گیرد. از نویسندگان محترم، تقاضا می‌شود مقالات ارسالی خود را طبق«راهنمای نویسندگان» ارسال نمایند. لازم به ذکر است این نشریه در سال از هر نویسنده (در صورت پذیرش) فقط یک مقاله چاپ می‌کند و فقط به صورت الکترونیک، از طریق سایت نشریه اقدام به دریافت، داوری، بازنگری، پذیرش و رد مقالات می‌نماید. 

 عنوان نشریه: التنظیرات و النقد في الادب العربي (نظریه پردازی و نقد در ادبیات عربی)

صاحب امتیاز: دانشگاه کوثر بجنورد

حوزه‌های موضوعی نشریه: نقد ادبی، مکاتب نقدی،سبک شناسی، و تحلیل و واکاوی متون ادبی و نظریه‌پردازی در چهارچوب  تخصصی ادبیات عربی

تاریخچه نشر: این فصلنامه به صاحب امتیازی دانشگاه کوثر بجنورد در تاریخ 1399/10/22 با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را آغاز نموده است، به دو زبان فارسی و عربی مقاله می‌پذیرد و به صورت فصلنامه منتشر می‌شود. 

فاصله انتشار: فصلنامه 

زبان نشریه: فارسی و عربی             

نوع نشریه: نشریه علمی

نوع مقالات: پژوهشی و مروری

نوع انتشار:  الکترونیکی و چاپی

نوع داوری: دو سو ناشناس

میانگین زمان داوری:  حداقل 3 هفته

بازه زمانی بررسی اولیه مقالات: حداکثر 2 روز

نوع دسترسی: رایگان (تمام متن)

شاپای چـــــاپی:  3917-2783

شاپای الکترونیکی:  3925-2783

شیوه استناددهی: شیوه‌نامه  APA

رایانامه دانشگاهی نشریه:  jral@kub.ac.ir

آدرس وبگاه نشریه: https://jrl.uk.ac.ir

هزینه داوری، پذیرش نهایی و انتشار:  فصلنامه التنظیرات و النقد برای داوری و چاپ مقالات، هیچ هزینه ای دریافت نمی کند و تمامی مراحل داوری و پذیرش و چاپ مقالات رایگان است.

حق‌مؤلف (کپی‌رایت) مقالات: نشریه تابع قوانین بین‌المللی حق نشر همگانی کرییتیو کامنز (CC BY-NC) است. حق‌مؤلف مقالات از آن نویسندگان است و نویسندگان مالک و صاحب حق‌مؤلف اثر خود هستند.

نوع دسترسی: دسترسی آزاد به مقالات فصلنامه «النقد و التنظیرات في الادب العربي» بر اساس  مجوز کرییتیو کامنز (CC BY-NC)

کمیته بین‌المللی اخلاق نشر (کوپ): فصلنامه «التنظیرات و النقد في الادب العربي» با احترام به قوانین اخلاق نشر، تابع راهنماها، اصول و قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) است و از آیین‌نامۀ اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می‌کند.

سیاست مبارزه با سرقت ادبی و همانندجویی: فصلنامه «التنظیرات و النقد فی الأدب العربی» به منظور جلوگیری از سرقت علمی، برای مشابهت‌یابی از سامانه مشابهت‌یاب متون علمی سمیم نور استفاده می‌کند.

شماره جاری: دوره 1، شماره 4، اسفند 1400، صفحه 1-118 

شناسنامه نشریه

صاحب امتیاز

مدیر مسئول سردبیر اعضای هیات تحریریه اعضای هیات تحریریه بین المللی مدیر داخلی کارشناس نشریه
دوره انتشار
فصلنامه
شاپا چاپی
شاپا الکترونیکی

بانک ها و نمایه نامه ها

ابر واژگان